Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Маркес може да изравни Роси по един показател още този уикенд

Защитаващият титлата си в MotoGP Марк Маркес изгуби надмощието си на американската писта "Остин" преди две седмици и този уикенд, когато шампионатът се връща в Европа, испанецът ще търси реванш. На испанското трасе "Херес" Маркес има първата възможност да изравни постижението на Валентино Роси от 55 полпозишъна в кариерата в кралския клас. Ако спечели квалификацията, Маркес ще се нареди заедно с Роси на второто място в списъка с най-много първи стартови места в най-високия клас на мотоциклетизма. Също така за Марк това може да бъде трети последователен полпозишън. Първото място в подредбата по този показател се държи от Мик Дуън с 58 полпозишъни.

Задачата пред Маркес обаче няма да е лесна. Испанецът ще кара пред родна публика, но последният му полпозишън на "Херес" е от 2014 година. Марк не може и да рискува прекалено, тъй като заради инцидента си в САЩ и липсата на точки от там, той се свлече на четвърто място в класирането при пилотите и на девет точки от първото място, държано от Андреа Довициозо с Ducati.