Девети пореден мач без загуба за Арсенал (Тула), Костадинов не игра

Без българския национал Георги Костадинов в състава си, Арсенал (Тула) направи 1:1 при гостуването си на Оренбург в 26-ия кръг на руското първенство. Това беше 9-и пореден мач без загуба за тима на Игор Черевченко и той се изравни по точки със Спартак (Москва) на 5-ото място преди двубоя на столичния гранд срещу Рубин.

Лука Джорджевич даде преднина на Арсенал в 62-ата минута, но в 78-ата Рикардо Алвеш изравни с първия си гол за Оренбург през сезона. Домакините изместиха Ростов на Ивелин Попов от 7-та позиция.

Срещата на стадион "Газовик" беше равностойна, като и двата отбора търсеха победата. Оренбург натисна в началото и Артур Нигматулин трябваше да спасява опасен удар на Джордже Деспотович. В средата на полувремето Арсенал също започна да атакува с повече хора. Кирил Комбаров опита да изненада Александър Довбня с далечен шут, но стражът на Оренбург внимаваше. В 38-ата минута Вадим Афонин задържа Джорджевич за фланелката, но реферът Николай Волошин не отсъди дузпа.

Арсенал откри резултата след перфектно проведена контра в 62-ата минута. Довбня спаси удара на Зелимхан Бакаев, но притичалият Джорджевич не сбърка. Четвърт час по-късно португалецът Алвеш се озова на добра позиция и вкара за 1:1.

В следващия кръг Арсенал ще приеме шампиона Локомотив (Москва), а Оренбург ще е гост на Ростов.