Равенство с привкус на загуба за Бетис (видео)

Серията от три поредни загуби беше прекъсната, но Бетис отново разочарова феновете си. "Зелено-белите" от Севиля се спасиха в последните секунди срещу Еспаньол и мачът на "Бенито Вийямарин" завърши 1:1, но този резултат на практика лиши тима от шансовете му да преследва участие в Лига Европа. Същото важи и за гостите. Те имат актив от 44 точки, колкото и Бетис, а седмият Атлетик Билбао е с 50 три кръга преди края на сезона.

До почивката Бетис игра много слабо и закономерно получи гол. Точен в 37-ата минута беше Серхи Дардер. Финалният щурм на домакините донесе изравнително попадение на Зухаир Федал в даденото от рефера продължение, но и то не заглуши освиркванията от трибуните.

Отсъствието на Вилиам Карвальо още веднъж си пролича и футболистите на Бетис допуснаха огромен брой грешки в средата на терена. Така се стигна и до гола за Еспаньол. Пресечен пас на Серхио Каналес откри възможност пред Борха Иглесиас да се разпише, но Федал изби неговия удар от голлинията. Топката обаче се върна в нападателя на "папагалчетата", който подаде на Дардер и той заби топката под гредата.

Бетис намери сили да вземе инициативата след почивката, когато създаде немалко положения пред вратата на Диего Лопес. Контрите на гостите обаче също не бяха никак безопасни.

В края натискът на "вердибланкос" стана неудържим. Логичното се случи в четвъртата от добавените 6 минути. Хоакин подаде на Джовани Ло Селсо, той центрира към Федал и централният бранител вкара първия си гол за сезона.

В края на седмицата Бетис ще гостува на Ейбар, а Еспаньол ще посрещне Атлетико Мадрид.