Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Фиорентина не можа да се надигне след пропуснатия шанс (видео)

В последния мач от 34-ия кръг в Серия "А" Сасуоло се наложи с 1:0 над Фиорентина и продължи да се изкачва в класирането си, изпреварвайки тима от Флоренция. "Виолетовите" останаха без победа в 10 поредни шампионатни срещи, а последният им успех на "Артемио Франки" бе през миналата година.

Доменико Берарди отбеляза единствения гол в мача, а Андреа Консили спаси дузпа и помогна за успеха на Сасуоло, който можеше да е много по-убедителен. Фиорентина още страда след отпадането от Аталанта на полуфиналите за Купата на Италия и явно ще доиграе сезона без никакво желание.

Ултрасите на Фиорентина оставиха традиционните си места празни заради протест срещу клубното ръководство и се появиха на трибуните чак след почивката. Кевин Миралас отново беше предпочетен пред Джовани Симеоне, а в предни позиции за гостите започна бившият нападател на "Ла Виола" Кума ел Бабакар.

Албан Лафон отново беше много несигурен на вратата на "виолетовите". Сасуоло бързо усети, че съперникът е уязим и започна да създава положения. Едно от тях се откри пред бившия футболист на Левски Меди Бурабия, но след неговия удар топката беше изчистена пред самата голлиния.

Федерико Киеза организира най-добрата атака за домакините, но Консили изби с крак изстрела на Луис Муриел. В 37-ата минута Берарди получи топката в наказателното поле и шутира, а рикошет в крака на Херман Пецейя беше достатъчен, за да заблуди Лафон и Сасуоло поведе.

Скоро след гола реферът Франческо Форнау даде спорна дузпа за Фиорентина. Федерико Пелузо и Киеза взаимно се държаха за фланелките, но съдията посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Жоан Верету не успя да преодолее Консили.

През второто полувреме гол на Сасуоло беше отменен заради засада с помощта на ВАР, а гостите имаха и други положения, които пропиляха. Тимът на Роберто Де Дзерби е непобеден в 5 поредни мача и вече заема 10-о място, с точка повече от Фиорентина и Каляри.

Наставникът на домакините Винченцо Монтела пусна в игра още на почивката дебютанта Стефан Белоко, но единственият в неговия отбор, който се мъчеше да промени нещо, бе Киеза.