Късни голове изкачиха Аталанта в топ 4 (видео)

Аталанта не пропусна шанса си да се изкачи на 4-ото място в Серия "А". В последен мач от 34-ия кръг "бергамаските" се наложиха с 2:0 над Удинезе и събра 59 точки, като измести Рома от заветната позиция, която дава право на участие в Шампионската лига.

Въпреки тоталното си надмощие, домакините стигнаха до успеха много трудно. Мартен де Роон откри резултата в 81-ата минута от дузпа, а в 85-ата се разписа и Марио Пашалич. Аталанта е без загуба в 9 поредни мача, а Удинезе остана на 17-о място и все още не може да е сигурен за оцеляването си в елита.

"Фриуланите" имаха много късмет до почивката, а вратарят им Хуан Мусо се прояви с няколко впечатляващи спасявания. Публиката на "Атлети Адзури д' Италия" с право започна да се притеснява, че може да се повтори ситуацията от нулевото равенство с Емполи, когато бяха пропуснати огромен брой голови положения.

При една от редките си контри след почивката Удинезе можеше дори да поведе, но топката срещна гредата сед удара на Родриго де Паул. В 81-ата минута Раниере Сандро извърши нарушение в наказателното поле и Де Роон не сбърка от бялата точка. Малко по-късно Пашалич след рикошет оформи победата на Аталанта.

Отборът на Джан Пиеро Гасперини ще гостува на пряк конкурент в лицето на Лацио в следващия кръг, а Удинезе ще е домакин на Интер.