Тийм: Невероятно е да съм шампион, защото победих много силни съперници

Шампионът в Барселона Доминик Тийм сподели колко невероятно е чувството да бъде вторият австриец след Томас Мюнстер, триумфирал в каталунската столица. По пътя към трофея Тийм победи за четвърти път в кариерата си Краля на клея Рафаел Надал.

"Този успех означава толкова много за мен, защото този турнир наистина е специален. Невероятен турнир. Само най-великите в историята са печелили тук. Рафа, естествено, го е правил 11 пъти. Томас Мюнстер също е бил шампион и за мен е голяма част да съм вторият австриец с този трофей.

Миналата година имах проблеми да се възстановя за следващия мач след победата над Надал. След толкова голяма победа не е лесно да се вдигнеш за ново предизвикателство, но предполагам, че съм израснал в това отношение. Не започнах толкова добре финала, но срещу Даниил Медведев беше напълно различен двубой. Когато изостанах с 0-3 гейма, започнах да играя по-добре и това му се отрази. Добра тактика беше да ползвам повече слайс, защото той иначе не правеше грешки.

Не е толкова важно, че съм спечелил без загубен сет, по-важното е, че победих много силни съперници - Медведев, Надал, Пея, Мунар и Шварцман. Отново казвам, че този турнир е много специален. Тук съм за пети път и винаги съм си мечтал за купата. Това ми дава много увереност за следващите седмици.

В Мадрид всички участници са звезди, така че пак ще бъде много тежко. Сега съм уверен обаче в собствените възможности, но в Мадрид ще е много тежко. През последните две години се представям добре там и ще се опитам да продължа по същия начин”, коментира Тийм.