Нант отдалечи Марсилия от Европа

Отборът на Нант постигна победа с 2:1 като гост над Марсилия в двубой от 34-ия кръг на френската Лига 1 и отдалечи домакините от местата, даващи право на директно участие в евротурнирите.

Гостите започнаха по-силно и откриха в 22-ата минута чрез Самюел Мутусами, който се възползва от една отбита топка. Само три минути по-късно Марио Балотели изравни за домакините. В началото на втората част обаче отбраната на Марсилия проспа едно едно центриране от корнер и това позволи на Андрей Жирото да отбележи победното попадение.

До края домакините натиснаха, но пропуски направиха Густаво и Окампос. Така Марсилия с 54 точки върви пети в класирането и вече изостава на осем точки от третия Лион, а до края на първенството остават четири кръга. Нещо повече - марсилци изостават на пет от четвъртия Сент Етиен, като тази позиция дава директно място в турнира Лига Европа. Нант не се бори за нищо, като върви 12-и с 43 точки.