Барселона пише история и при жените

Барселона стана първият испански отбор, класирал се на финал на женската Шампионска лига. Това стана факт след днешната домакинска победа с 1:0 срещу Байерн (Мюнхен). Така с общ резултат 2:0 от двата полуфинални мача каталунките ще спорят на финала в Будапеща на 18-и май с някой измежду Челси и рекордьора с 5 титли в турнира Лион.

Единственото попадение днес отбеляза Мариона Калдентей в добавеното време на първата част от дузпа, отсъдена за фаул в наказателното поле на Джина Левандовски срещу Лиеке Мартенс. Барселона остана с 10 човека в 70-ата минута след втори жълт и съответно червен картон на Кейра Хамрауи, но тимът успя да удържи преднината си.