Попето отново титуляр при равенство на Ростов

Капитанът на България Ивелин Попов отново беше титуляр за Ростов, който обаче не успя да победи Анжи Махачкала в мач от 26-ия кръг на руското първенство. Двубоят завърши 1:1, а родният  национал остана на терена до 71-а минута, когато бе сменен от Алексей Йонов. Докато беше на терена опитният българин беше доста активен, но нямаше късмет да се разпише.

През първата част съотборникът му Роман Еременко откри в полза на Ростов в 35-ата минута, а Анжи стигна до равенството чрез Камил Закиров в 77-ата минута.
Попов, който напоследък играе на инжекции, след като се размина с тежка травма, вече има девет мача за Ростов в първенството. Трикратният носител на приза "Футболисти на годината в България", все още няма попадение в шампионата с новия си тим, но пък има два гола за Купата на Русия от два мача. Именно този трофей е голямата цел на Попето и съотборниците му, които приемат Локомотив (Москва) на 15 май във втори полуфинал от турнира след 2:2 в първата среща.

Това беше девето равенство за Ростов, който събра 36 точки и заема 7-о място в класирането. Домакините от Анжи са 15-и с 20 точки.