Болоня усложни задачата на Емполи след обрат (видео)

Отборът на Болоня постигна пълен обрат за едно полувреме в срещата си Емполи. Футболистите на Синиша Михайлович зарадваха своите фенове с успех с 3:1 над Емполи, който се бори за своето оцеляване в Серия "А". Паяч изведе отбора си напред в резултата в 17-ата минута, а Роберто Сориано (52), Рикардо Орсолини (83) и Никола Сансоне (90+3) направиха обрата пълен. В класирането Емполи е на 18-о място с 29 точки, а Болоня е 14-и с 37. Болоня изигра четвърти мач, в който отборът не познава вкуса на загубата. Тимът е постигнал три победи и едно равенство.

В 17-ата минута Емполи поведе в резултата с хубав гол на Марко Паяч. Крилото на домакините получи топката на левия фланг и се възползва от слабо позициониране на стража Лукаш Скорупски. Вратарят на Болоня очакваше центриране от страна на Паяч, който обаче реши да пробва късмета си с удар към вратата. Топката бе насочена право в горния ъгъл на вратата и остави Скорупски без шанс за намеса. В 27-ата минута Бартломей Драговски спаси вратата си от сигурен гол след опасен удар на Никола Сансоне.
През второто полувреме Болоня бе по-активният отбор на терена и логично достигна до пълен обрат. Първо Роберто Сориано изравни в 52-ата минута. Полузащитникът получи центриране от Никола Сансоне на втора греда и с удар с глава преодоля Драговски. В 61-ата минута феновете на стадион "Ренато дел'Ара" изригнаха, след като Родриго Паласио отбеляза красив гол през краката на вратаря от нулев ъгъл. Попадението обаче бе отменено заради положение на засада на аржентинеца. Така се стигна до 83-ата минута, в която Рикардо Орсолини отбеляза истински шедьовър. Нападателят осъществи самостоятелен пробив и насочи удара си право в горния десен ъгъл с изстрел извън наказателното поле. Правещият прекрасен двубой днес Сансоне сложи край на спора в добавеното време, след като бе изведен зад гърба на защитата.