Атлетик Билбао запази седмото място (видео)

Баското дерби Атлетик Билбао и Алавес откри 35-ия кръг в Ла Лига с равенство 1:1, което не е от особена полза за никой от двата тима. Домакините запазват седмата си позиция, а съперникът им е осми - на 3 точки зад тях. “Лъвовете” пропуснаха да притиснат шестия Валенсия, който има предимство от 2 точки, но е и с мач по-малко.

И все пак седмото място може да донесе класиране за Лига Европа, но за тази цел Барселона трябва да спечели финала за Купата на Испания, където съперник е тимът от “Местайя”.

Атлетик и Алавес направиха равностоен двубой с малко положения. В 41-вата минута Бенят Ечебария изведе Билбао напред след най-хубавото изпълнение за деня - шут от пряк-свободен удар. Футболистите в червено-бяло обаче не успяха да задържат преднината си дори до почивката, защото секунди преди последния сигнал Борха Бастон изравни след разбъркване в полето на Яго Ерерин.

По-рано в срещата гредата беше помогнала на вратаря на домакините след изстрел на Джони Родригес.

През втората част не се случи нищо интересно и равенството се запази. До края на Атлетик и Алавес остават по три мача.