ЦСКА (Москва) за осми пореден път се класира за финалната четворка на Евролигата

ЦСКА (Москва) победи Баскония с 92:83 като гост и за осма поредна година се класира за финалната четворка в баскетболната Евролига за мъже.

Руският отбор спечели четвъртфиналната серия с 3:1 победи. Французинът Нандо де Коло бе най-резултатен за ЦСКА с 27 точки. За Баскония се отличи Венсан Поарие с 21 точки. От 2003 година насам ЦСКА (Москва) е пропуснал само веднъж участие във Файнъл фор. На полуфиналите тази година московчани ще срещнат шампиона Реал Мадрид.

Другият участник във Финалната четворка Фенербахче очаква своя съперник за полуфиналите, който ще бъде излъчен от сблъсъка между Барселона и Анадолу Ефес. Каталунците спечелиха четвъртия мач от серията с 82:72 и победителят ще бъде определен след пети мач на 1 май в Истанбул.

Барселона успя да се съвземе след тежката загуба с 68:102 в третия мач преди два дни и отговори със силна игра, която остави отбора в серията. Кайл Киърик се отличи с 19 точки, а Анте Томич добави 13 точки за успеха на каталунците. Шейн Ларкин бе най-резултатен за Ефес с 20 точки.

Финалната четворка в Евролигата ще се проведе на 17-19 май във Витория-Гастейс.