Сари: Загубихме прекалено много мачове като гост

Мениджърът на Челси Маурицио Сари призова отбора си да подобри представянето си като гост, след като през този сезон допусна много загуби на чужд терен. Това той стори на пресконференцията си преди важната визита на Манчестър Юнайтед.

"Трябва да направим стъпка напред, защото във втората част от сезона загубихме прекалено много мачове като гост, понякога по грешния начин: срещу Арсенал, Тотнъм, Манчестър Сити, разбира се, но не и срещу Ливърпул. Така че трябва да се подобрим. Трябва да се изправим срещу трудностите, защото като гост на  тези тимове със сигурност ще срещнеш такива. Трябва да сме способни да останем в мача в 10-те минути на трудност. На няколко пъти през втората част от сезона загубихме загубихме двубои за 10 минути. В последните два мача имахме проблеми в защитната фаза. В миналия допуснахме два гола от статични положения. Така че целият отбор беше замесен, не само бранителите. Срещу Славия (Прага) допуснахме два гола от удари от 20-25 метра, така че и халфовете имат вина. Трябва да се защитаваме с повече интезитет и агресия. Целият тим трябва да се подобри в защита", заяви Сари.

Той говори и конкретно за предстоящата среща. "Мачът е ясен. В този момент това е много важен мач. Може би по важен за нашата цел. Разбира се, че ще се опитаме да победим, но не трябва да губим. И за двата отбора ще е труден двубой. Трябва да играем срещу опоненти, които са с много високо ниво на мотивация след дербито на Манчестър. Те имат шанс за топ 4. Ясно е, че трябва да бият и в трите им оставащи мача. Но ние също трябва да вземем точки. Налага се да се борим и да се опитаме по всякакъв начин", каза още Сари, като също така изрази недоволството си от наситената програма на английските тимове през сезона.