Бенедето и Сарате доближиха Бока до елиминациите в Либертадорес

Финалистът в миналогодишното издание на Копа Либертадорес Бока Хуниорс докосва осминафиналите на турнира през този сезон. Това се случи, след като "генуезците" стигнаха до 2:2 в гостуването на Толима в Колумбия. Мачът беше от петия кръг на груповата фаза, а още в 20-ата минута домакините имаха преднина от два гола, въпреки по-добрата игра на аржентинците.

Съставът на Гоставо Алфаро до третата минута можеше да води спокойно, но два пъти вратарят на колумбийците Монтеро спасяваше своя тим. Грешка на Лисандро Лопес в 12-ата минута позволи на Кастро да даде аванс на домакините. Атаките на Бока не спираха, но голът отново падна в тяхната врата. Този път Перес беше точен с глава в 20-ата минута.

Въпреки това "жълто-сините" продължиха да атакуват и още до почивката възстановиха равенството.

Първо Мауро Сарате намали в 35-ата минута, след като беше изведен страхотно от Дарио Бенедето. Попадението беше негово четвърто в турнира през тази кампания. Малко преди това бившият играч на Лацио и Уест Хам беше ударил горната греда от фаул. За нарушение срещу Нандес гостите получиха право да изпълнят дузпа в 44-ата минута. Капитанът Бенедето стреля с всичка сила и вкара за 2:2, третото си попадение за сезона в Либертадорес, а в даденото продължение на първата част Монтеро спаси Толима от пълен обрат.

През втората част нови голове не паднаха, а Бока Хуниорс има осем точки 90 минути преди края на груповата фаза. Аржентинският тим е на второ място зад класиралия се напред Атлетико Паранаенсе, който има актив от 9 точки след поражението с 2:3 от

Хорхе Вилстерман

. Тимът от Боливия и Толима пък имат по пет точки.

Бока Хуниорс приема Атлетико Паранаенсе и има нужда от точка, за да се класира сред 16-те най-добри в турнира, а при успех ще завърши на първо място в групата. Боливийците и колумбийците играят едни срещу други, като ще търсят победата и ще се надяват на успех на бразилците на "Бомбонера", за да имат шанс да продължат напред.