Шампионът Ривър Плейт вече е на осминафинал в Либертадорес

Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт се класира на осминафиналите в Копа Либертадорес кръг преди края на груповата фаза. Тимът на Марсело Гаярдо победи с 2:0 в гостуването на чилийския Палестино, като вече има девет точки и няма как да бъде изместен от второто място. Грандът от Буенос Айрес, който стартира с три поредни равенства защитата на трофея, записа втори пореден успех, който му гарантира място сред 16-те най-добри на континента.

Опитният Хавиер Пинола даде аванс на аржентинците в 31-ата минута след хубав гол с глава. 36-годишният защитник засече с плонж центриране от фаул на Игнасио Фернандес, отбелязвайки своето трето попадение от 24 мача в надпреварата с екипа на "милионерите". Именно Фернандес пък удвои след грешка на вратаря на домакините Гонсалес, който не успя да хване топката на мокрия терен, а халфът я отне и на празна врата вкара първото си попадение за сезона в турнира. Това се случи в 63-ата минута, а десет минути по-късно аржентинецът Фернандес от състава на Палестино беше изгонен за втори жълт картон.

Лидерът в групата Интернасионал, който има 11 точки, също се класира напред в турнира. Ривър със своите девет точки е на второ място, като в последния кръг приема бразилците в битка за първото място в крайното класиране. Палестино е трети с четири точки, а Алианс Лима е на последно място с едва една точка.