Реал Мадрид прекъсна впечатляваща серия срещу Хетафе (видео)

Отборите на Хетафе и Реал Мадрид завършиха при резултат 0:0 в среща от 34-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима изиграха мач на много високо ниво, в който имаше немалко положения и пред двете врати. В състава на "кралския клуб" направиха впечатление многото промени. Хетафе без съмнение е откритието на този сезон в испанския елит. Преди двубоя с "белия балет" тимът на Пепе Бордалас показва изключителна форма у дома, като спечели шест от последните си седем мача на "Колисеум Алфонсо Перес".

Реал имаше 10 победи в последните 10 мача срещу Хетафе, като днес тимът на Зинедин Зидан сложи край на победната си серия срещу този противник. ''Белите" не успяха да спечелят последните си две гостувания в Примера, след като записаха равенство с Леганес и загуба от Валенсия. Освен това кралският клуб бе запазил само една чиста мрежа в последните си 20 визити в първенството

Бе изминала едва минута и Карим Бензема можеше да изведе Реал напред в резултата. Френският нападател получи подаване зад гърба на защитата и потърси далечния ляв ъгъл, но ударът му излезе в аут. Хетафе отговори с удар на Матиас Оливера, който попадна право в ръцете на Кейлор Навас. В следващите минути действията на терена се развиваха главно в центъра и двата тима не успяваха в опитите си да създадат нещо интересно пред противниковата врата.
В 31-ата минута Навас трябваше да показва класа при много силен удар на Арамбари от пряк свободен удар, отсъден за нарушение на Иско на границата на наказателното поле. В 36-ата минута Матиас Оливера блокира на голлинията слаб удар на Каземиро с глава. В заключителните минути Гарет Бейл осъществи добър пробив по левия фланг, слезе до аутлинията и извади топката успоредно, а там Карим Бензема стреля право в стража Сория.

Втората част започна силно за Хетафе, който създаде много опасно положение пред вратата на Навас. Чудесно центриране от левия фланг намери Леандро Кабрера между централните защитници на "белия балет", а уругваецът опита удар в с глава, който прелетя над напречната греда. В рамки на около 30 секунди Сория парира удари на Каземиро и Карвахал.

В 56-ата минута Браим Диас подаде технично в коридор към Карвахал, който се включи от втора позиция. Защитникът извади топката към свободния в наказателното поле Иско, а полузащитникът стреля от движение. Бруно Гонсалес се хвърли самопожертвователно пред топката и спря удара, който влизаше във вратата на Сория. Кейлор Навас опази вратата си "суха" при два удара на Хорхе Молина и Мата в 73-ата минута. Стражът показа добрия си рефлекс, като се намеси подобаващо на два пъти в рамките на няколко секунди. В последната минута на добавеното време Самуел Саиз обстрелва вратата на Реал Мадрид, но топката попадна право в Навас.
ХЕТАФЕ - РЕАЛ МАДРИД 0:0
ХЕТАФЕ: Сория, Бруно, Кабрера, Мата, Оливера, Арамбари, Молина, Максимович, Микел, Дамиан, Дуро
РЕАЛ: Навас, Карвахал, Варан, Начо, Бензема, Бейл, Валверде, Каземиро, Браим, Иско, Регилон