Наоми Осака с първа победа на клей

Водачката в световната ранглиста Наоми Осака (Япония) започна с победа новия сезон на червени кортове. Поставената под номер 1 в схемата японка елиминира Су-вей Сие (Тайван) с 6:4, 6:3 и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в зала в германския град Щутгарт с награден фонд 886 077 долара.

Осака направи един пробив по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперничката си още два пъти и затвори мача за 84 минути. Японката записа 7 аса, 22 печеливши удара и допусна едва 16 непредизвикани грешки. С този успех Осака си гарантира първото място в световната ранглиста за още една седмица. В спор за място на полуфиналите японката ще играе срещу Дона Векич (Хърватия), която надделя над Даря Касаткина (Русия) с 6:1, 7:5 за 79 минути.

Шампионката от 2017 година Лаура Зигемунд (Германия) отпадна във втория кръг. Германката, която участва в надпреварата с "уайлд кард" загуби от седмата поставена Анастасия Севастова (Латвия) с 4:6, 3:6 за 1:55 часа. На четвъртфиналите 29-годишната Севастова ще играе с номер 3 в схемата Петра Квитова от Чехия.