Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Страхотен гол със задна ножица не стигна на Ботев (Враца) срещу Етър

Отборите на Ботев (Враца) и Етър завършиха наравно 1:1 в мач от 5-ия кръг в група "А" на втората осмица в първенството. Врачани поведоха с фамозен гол на Георги Вълчев в 77-ата минута със задна ножица, но Етър изравни чрез Милчо Ангелов в първата минута на добавеното време. Само точка бе нужна на "виолетовите", за да си гарантират първото място и това се случи.

Врачани все още са единственият тим от група "А", който няма поражение в плейофната фаза. В два поредни кръга те вкараха по 5 гола - 5:0 срещу Верея и 5:2 срещу Витоша (Бистрица). Преди това направиха нулево равенство с Етър.

В първа лига Ботев (Враца) и Етър са се срещали общо 38 пъти, като балансът е 12 победи за Ботев, 9 равенства и 17 успеха за Етър. Головата разлика е 49:37 за тима от Велико Търново.

Срещата започна силно за Етър и още в 3-ата минута Даниел Младенов можеше да даде преднина на своя тим. Крилото получи добро извеждащо подаване зад гърба на защитата, а Едгар Тур покри засадата. Младенов навлезе в наказателното поле и стреля, но стражът Красимир Костов успя да блокира удара. В 12-ата минута Петър Атанасов опита добър удар от въздуха след центриране на Даниел Генов от десния фланг, който Христо Иванов улови.

В 24-ата минута Крум Стоянов пробва късмета си с удар от дистанция, който се отби в крак на защитник. За радост на стража Костов, топката попадна право в ръцете му. Четири минути по-късно топката достигна до Емил Стоев, който да стреля от воле, но покрай вратата. В последната минута на първото полувреме Иван Стоянов стреля коварно от пряк свободен удар, а Красимир Костов в първия момент не успя да улови, позволявайки на топката да мине през краката му. Стражът все пак успя да реагира и спря кълбото на голлинията.

Първата добра възможност през второто полувреме отново бе за Етър и тя отново се откри пред Даниел Младенов. Крилото се възползва от подхлъзване на Венцислав Керчев, но ударът му премина покрай страничната греда.
След по-добри минути за врачани през второто полувреме тимът на Сашо Ангелов най-накрая успя да поведе в резултата с уникален гол на Георги Вълчев. Футболистът на Ботев (Враца) се разписа със задна ножица в 77-ата минута след подаване с глава на Венци Керчев. Етър отговори с удар на Венци Василев с глава в заключителните минути, който излезе в аут.
И когато всички зрители във Враца предусещаха, че тимът им ще спечели, Етър попари домакините с гол на Милчо Ангелов в първата минута на добавеното време. Той получи много добро подаване от Крум Стоянов, овладя на гърди и стреля, а при удара Христо Иванов бе безпомощен.