Първи коментар на Любо Пенев за скандалното съдийство на Петър Костадинов

Наставникът на ЦСКА-София Любослав Пенев поздрави футболистите си за представянето им през втората част в днешната 1/2-финална среща реванш от турнира за Купата на България срещу Ботев Пд.

Червените губеха с 0:2, осъществиха обрат до 3:2, но в крайна сметка двубоят приключи 3:3. Третото попадение на канарчетата дойде, след като те играеха с двама човека по-малко.

Също така Пенев бе попитан как ще коментира съдийството на Петър Костадинов в днешния двубой, на което той отговори: “Искам да се свири по правилата. Нищо повече. Не искам думите ми да се интерпретират неправилно. Не искам помощ или да ме ощетяват”, каза треньорът на червените.

Относно савия мач, Пенев обяви: “Прекрасен мач. Поздравявам и двата отбора. Направихме много добър мач, но за жалост продължава само единият. Подценихме корнера, изненадаха ни с гола и това ни елиминира. Виждам положителното, но нямаме право да проспиваме 45 минути. Браво, прекрасно, върнахме се в мача, но нямаме право на това.

Правиме подаръци, които не съм съгласен. Нека противникът да си изгради атака и да вкара гол, а не ние да участваме в тях.

Поздравямам футболистите за много доброто второ полувреме и Ботев, че отива на финал.

Прекрасно и много силно второ полувреме. Всичко беше прекрасно срещу добър и техничен отбор, който ни изненада в последната монута.

Санкцията на Бодуров не искам да я коментирам. Видя се, че в такива битки имаме нужда от всички футболисти”, завърши Любо Пенев.