Нов провал за Арсенал - ШЛ се отдалечава (видео)

За малко повече от четвърт час Уулвърхамптън вкара три гола на  Арсенал и нанесе нова болезнена загуба на "точпиите". Отложеният двубой от 31-ия кръг на Висшата лига завърши 3:1 за "вълците", които се настаниха на 7-ото място, даващо право на участие в Лига Европа. Арсенал регистрира трето поражение в последните си 4 мача и значително намали шансовете си да финишира в Топ 4.

Рубен Невеш откри резултата в 28-ата минута от пряк свободен удар, а в 37-ата Мат Дохърти се разписа с глава. В самия край на полувремето точен беше и Диого Жота. Почетното попадение за лондончани беше дело на Сократис в 80-ата минута.

Тимът на Унай Емери е пети в класирането с 66 точки - една по-малко от Челси и две повече от Манчестър Юнайтед. "Топчиите" вече не зависят само от себе си и трябва да разчитат на грешки на конкурентите. До края на сезона на Арсенал предстоят мачове с Лестър (гост), Брайтън (домакин) и Бърнли (гост).

Арсенал се провали през уикенда, губейки с 2:3 у дома от Кристъл Палас. Уулвърхамптън пък направи равенство на своя "Молиню" с Брайтън - 0:0. По-рано през сезона "вълците" измъкнаха 1:1 при визитата си в Северен Лондон. Те обаче нямаха победа над Арсенал във всички състезания от далечната 1979 година.

Мениджърът на домакините Нуно Еспирито Санто заложи в предни позиции на Раул Хименес и Диого Жота, а по крилата в схемата 3-5-2 действаха Джони Кастро и Мат Дохърти. Тримата вътрешни полузащитници на домакините бяха Рубен Невеш, Жоао Моутиньо и Леандер Дендонкер.

Унай Емери направи доста размествания в състава си след поражението от Кристъл Палас. Александре Лаказет поведе атаката, подкрепян от Алекс Иуоби, Хенрих Мхитарян и Месут Йозил. Двойката в средата на терена оформиха Гранит Джака и Лукас Торейра, а Лоран Косиелни и Сократис си партнираха в сърцето на отбраната.

Арсенал владееше по-продължително топката в началните минути, а Мхитарян опита далечен изтрел, който се оказа неточен. Начо Монреал не пропускаше нито една възможност да се включи в атака и тази му активност донесе жълт картон на Дохърти, който спря с нарушение поредния пробив на испанеца.

В 20-ата минута Иоуби влезе в наказателното поле и потърси прострелно подаване, но не намери нито един свой съотборник и топката беше изчистена. "Вълците" отвърнаха с далечен шут на Моутиньо, но на Берндо Лено не му се наложи да се намесва.

Подобно изпълнение на Раул Хименес също не намери очертанията на вратата, но много по-точен беше Рубен Невеш в 28-ата минута. Португалският национал майсторски завъртя топката от пряк свободен удар и откри резултата в полза на Уулвърхамптън.

Както неведнъж се случваше при гостуванията на Арсенал през сезона, отборът се смути след допуснатия гол и много бързо можеше да получи втори. Джони Кастро нахлу необезпокояван в половината на "топчиите" и подаде на Хименес, но мексинаецът отново стреля в аут.

"Вълците" имаха инициативата и напълно закономерно поведоха с 2:0. Точен в 37-ата минута беше Мат Дохърти. Няколко футболисти на домакините бяха оставени непокрити след центрирането на Кастро, а Дохърти стигна до топката преди Лено и с глава вкара 4-ия си гол през кампанията.

В края на полувремето ситуацията за Арсенал стана кошмарна. Поредната загубена топката в центъра сложи началото на бърза контра, Жота се справи със Сократис и с удар под плонжа на Лено прати кълбото в мрежата на лондончани.

Унай Емери не предприе смени на почивката, а отборът му заигра малко по-добре след нея, но без с нищо да покаже, че е способен да върне интригата. Арсенал владееше топката, но не създаваше положения пред вратата на Руи Патрисио. Контрите на Уулвърхамптън бяха много опасни и при една от тях Диого Жота се размина с нов гол.

След час игра в състава на "топчиите" се появиха Сеад Коласинак и Матео Гендузи. Малко по-късно влезе и Едуард Нкетиа, но това не промени хода на мача. В 73-ата минута Нкетиа проби и центрира към връхлитащия Лаказет, но брилнятна намеса на Райън Бенет предотврати сигурно попадение във вратата на Руи Патрисио.

Арсенал все пак се добра до почетен гол. Това стана в 80-ата минута след центриране от корнер на Гранит Джака и удар с глава на Сократис. До края не се случи нищо интересно и Уулвърхамптън прекъсна негативната си серия срещу този съперник.

Програмата на "вълците" в оставащите три кръга включва гостуване на Уотфорд, домакинство на Фулъм и гостуване на Ливърпул.