Противоречиво решение на съдията остави Байерн в играта за дубъла (видео)

След победен гол от много спорна дузпа Байерн (Мюнхен) надви Вердер (Бремен) с 3:2 като гост и се класира на финала за Купата на Германия, където на 25 май ще спори с РБ (Лайпциг). Роберт Левандовски реализира от бялата точка в 80-ата минута, след като арбитърът Даниел Зийберт маркира нарушение срещу Кингсли Коман секунди по-рано. Положението беше много дискусионно, но реферът беше убеден в правотата си, а и колегите му от ВАР го подкрепиха.
Иначе гостите бяха дръпнали с два гола след точни изстрели на Левандовски (36') и Томас Мюлер  (63'). После обаче домакините изравниха в рамките на 67 секунди след попадения на Юя Осако (74') и Милот Рашица (75').
В първия полуфинал във вторнии РБ (Лайпциг) надви Хамбургер ШФ с 3:1.
Така тимът на Нико Ковач има все по-реален шанс за дубъл, тъй като е и лидер в първенството.

През изминалия уикенд Вердер и Байерн се срещнаха в Мюнхен за първенство, като баварците надделяха с 1:0.

Голмайсторът от този мач Никлас Зюле беше единственият отсъстващ от титулярните 11, с които Нико Ковач излезе тогава. Бранителят беше наказан и вместо него тази вечер започна Матс Хумелс. Останалите 10 бяха същите от събота.
В стартовия състав на Вердер се завърна Юя Осако.
Първата опасност създадоха домакините чрез Милот Рашица и Макс Крузе, но капитанът не уцели вратата. Това се случи в 8-ата минута.
Две минути по-късно записващият рекорден десети полуфинал в турнира Томас Мюлер беше много близо до шедьовър - да вкара с пета, но топката излезе в аут.
Бившият национал на Германия вече виждаше как открива резултата в 16-ата минута след засичане на пас на Кингсли Коман, но топката се отклони в тялото на защитник на Вердер и излезе в ъглов удар.
Двата тима продължиха да си разменят атаки и шансове се откриха пред Осако, Дейви Клаасен и Тиаго Алкантара.
Коман отправи много силен удар в 35-ата минута и Иржи Павленка нямаше какво да направи, но за негова радост кълбото не уцели вратата.
В следващата атака секунди по-късно обаче мюнхенци нанесоха своя първи удар. Мюлер засече с глава, кълбото се отби в страничата греда, колкото да залъже вратаря и неговите съотборници, а от това се възползва Левандовски, който на празна врата вкара за 1:0 за Байерн.
Бременчани можеха да изравнят в последната минута на първата част, но Крузе стреля слабо и нямаше как да затрудни Свен Улрайх.

В началото на второто полувреме домакините опитаха да поставят шампионите под напрежение, но нямаха особен успех. Играчите в зелени екипи се задоволиха само с далечни изстрели, които не бяха заплаха за баварската врата.
Коман и Серж Гнабри бяха трудни за спиране заради добрия си дрибъл и това тормозеше бременчани.
Тимът на Нико Ковач имаше шанса да поведе с 2:0 в 63-ата минита след щастлив рикошет след удар на Леон Горетцка, след който топката стигна до Мюлер и той я насочи в горния ляв ъгъл на Павленка - 0:2.
Веднага след второто попадение на Байерн в игра за Вердер се появи Клаудио Писаро. Домакините пропуснаха отлична възможност в 67-ата минута чрез Дейви Клаасен, чийто изстрел с глава попадна в обсега на Улрайх.
Добрият аванс на мюнхенци се стопи за нула време. В 74-ата Рашица изведе Осако и той намали, а 67 секунди след това самият косовар матира защитата в червено - 2:2.
"Везерщадион" изпадна в делириум, но много бързо се събуди от него, защото арбитърът отсъди дузпа за нарушение срещу Коман. Повторенията не убедиха напълно в правотата на рефера, а и намесата на ВАР не помогна на Вердер. Левандовски с лекота вкара от бялата точка и Байерн пак излезе напред - 3:2.
В оставащото време домакините заиграха с всички сили в атака, което позволи на Левандовски да се разходи в наказателното поле на Вердер и дори да уцели гредата.
В крайна сметка нов гол не падна и Байерй триумфира.
ВЕРДЕР - БАЙЕРН 2:3
0:1 Левандовски (36)
0:2 Мюлер (63)
1:2 Осако (74)
2:2 Рашица (75)
2:3 Левандовски (80-дузпа)