Силен мач на Борусия (Дортмунд) върна напрежението върху Байерн (видео)

Преднината на Байерн (Мюнхен) от 4 точки не притесни Борусия (Дортмунд) и играчите от “Сигнал Идуна Парк” я редуцираха до 1, след като с лекота спечелиха визитата си на Фрайбург - 4:0. Така борбата за титлата в германския шампионат продължава с пълна сила, а до края остават четири кръга.
В тях “жълто черните” срещат Шалке 04, Вердер (Бремен), Фортуна (Дюселдорф) и Борусия (Мьонхенгладбах) и ще се надяват на грешна стъпка на шампионите срещу някой измежду Нюрнберх, Хановер 96, РБ (Лайпциг) и Айнтрахт (Франкфурт). При равенство се гледа головата разлика, а по този показател баварците имат голямо предимство от +14.

Успехът на Борусия над Фрайбург е много ценен от психологическа гледна точка, защото този сезон въпросният тим вече лиши Байерн от 4 точки, измъквайки две равенства.

Футболистите на Люсиен Фавър очароваха с комбинативен футбол, увенчал се с четири гола. Преди почивката Джейдън Санчо вкара в 12-ата минута, а след нея точни бяха Марко Ройс в 54-ата, Марио Гьотце в 79-ата и Пако Алкасер в 87-ата от дузпа.

Вестфалци нямат загуба от Фрайбург в последните си вече 16 срещи за първенство и не са допускали гол на “Шварцвалд Щадион” в последните си шест визити.

Борусия пак започна с Марио Гьотце и Марко Ройс в по-предни позиции, а Пако Алкасер беше на пейката и този път. Рафаел Герейро обаче се завърна с важна асистенция за второто попадение.

Фрайбург отдавна не играе за нищо, но треньорът Кристиан Щрайх искаше играчите му да отговорят подобаващо след двете поредни загуби, които те бяха допуснали. Тимът обаче се оказа наблюдател на случващото се на терена.

Дортмунд заигра уверено от първата минута и владееше топката. Бърза размяна на пасове в 12-ата минута изведе Ройс по лявото крило и той пусна на празна врата към Санчо, който беше "отвял" прекия си пазач и с лекота реализира за 1:0 за Борусия.
Домакините веднага отговориха със силен удар на Кристиан Гюнтер, който обаче не намери целта.
В 19-ата Ройс заложи на бомбен шут от над 25 метра, но Александер Шволов беше заел добра позиция и отрази.
Пет минути след това Винченцо Грифо се озова на добра позиция за гол, но шутът му се отби в тялото на защитник на Борусия.
След това обаче положенията секнаха и до почивката не се случи нищо интересно.
Борусия не успяваше да нанесе втори удар и да си подсигури победата. Така в 51-вата минута Фрайбург за малко да изравни след разбъркване в наказателното поле.
Това обаче беше поправено три минути по-късно, когато Герейро изведе Ройс сам срещу вратаря за 2:0 в полза на гостите.
Всичко като че ли беше ясно още тук, защото Дортмунд действаше уверено и не даваше възможности на съперника. Шансът на Фрайбург за някакъв обрат дойде в 71-вата, но Валдшмит не уцели вратата.
В 79-ата минута "жълто-черните" блеснаха с нова образцова контраатака, при която Санчо, Ройс и Гьотце комбинираха, за да може последният да покачи на 3:0.

Дойде 85-ата минута, в която Ройс стреля в напречната греда, а след това Паскал Щенцел си помогна с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Пако Алкасер я превърна в гол с топовен шут, което беше и последното интересно нещо в сблъсъка.