Нюкасъл си осигури оцеляването

Нюкасъл почти си осигури мястото във Висшата лига и през следващия сезон. "Свраките" спечелиха с 3:1 домакинството си на Саутхамптън и вече са 12-ти, като имат преднина от 10 точки пред 18-ия Кардиф.

С хеттрик се отличи Айосе Перес. Испанецът направи резултата 2:0 в рамките на четири минути през първата част и оформи крайното 3:1 малко преди края. След почивката “светците” опитаха да обърнат мача, като натиснаха и стигнаха до попадение, дело на Лемина, но и направиха някои пропуски, които не им позволиха да стигнат до точката.

В началото Саутхамптън играеше повече с топката, като домакините чакаха удобни възможности. Последва силен период за "свраките", а в 24-ата минута те имаха претенции за червен картон, след като Уорд-Праус повали Анита, който се откъсваше в полето на съперника. Съдията обаче показа само жълт картон.

Айосе Перес нанесе двоен удар на "светците" в рамките на четири минути. Той получи топката с гръб към вратата, обърна се, освободи си пространство за удар и прати топката в мрежата. Малко по-късно Рондон проби отляво и центрира, а Перес засече топката на далечната греда за 2:0. До края на първата част Нюкасъл имаше предимство и можеше да увеличи аванса си.

Саутхамптън опита да промени нещата след почивката и започна активно второто полувреме. При първата си сериозна атака обаче домакините удариха греда след изстрел на Ки. Влезлият като резерва Марио Лемина върна интригата в 59-ата минута, след като завърши красива комбинация, минала през Редмън и Армстронг.

Попадението мотивира още повече гостите, които продължиха да атакуват и да създават положения, които пропускаха. Атаките на Нюкасъл обаче също носеха опасност, като Ангъс Гън направи страхотно спасяване в 70-ата минута, когато успя да отрази удар от воле на Хейдън. "Свраките" пазеха преднината си и успяха да направят успешно това, а четири минути преди края си осигуриха победата. Тогава Перес оформи своя хеттрик, след като отклони топката отблизо след удар с глава на Ричи.

НЮКАСЪЛ - САУТХАМПТЪН 3:1