Уотфорд мечтае за Европа

Уотфорд спечели с 2:1 гостуването си на Хъдърсфийлд и се надява за класиране за евротурнирите. “Стършелите” се изкачиха до седмото място в класирането. В основата на победата бе Жерард Деулофеу, който реализира и двата гола за гостите. Испанецът откри резултата в петата минута, а десет минути преди края реши мача, след като топката се озова в него след удар на Кема и избиване на Льосл.

Хъдърсфийлд стигна до почетен гол в самия край. Влезлият като резерва Карлан Грант се разписа с удар отблизо, но вече изпадналият тим трябваше да се примири със загубата.

Уотфорд има две възможности да стигне до евротурнирите, като освен чрез първенството, има шанс да го направи и през Купата на Англия, където стигна до финал и ще се изправи с битка за трофея срещу Манчестър Сити.

ХЪДЪРСФИЙЛД - УОТФОРД 1:2