Резерва върна Леверкузен в зона “Европа” (видео)

Успех с 2:0 на свой терен срещу Нюрнберг изпрати Байер (Леверкузен) обратно в топ 6 в Бундеслигата, което е с цената на участие в Лига Европа. “Аспирините” обаче са с мач повече от прекия си конкурент Хофенхайм, а и програмата им в оставащите четири далеч не е лесна. С това поражение пък гостите почти сигурно губят шансове за директно оцеляване и целта им до края е да задминат 16-ия Щутгарт, който има с 3 точки повече. Последните два в класирането изпадат директно, а този пред тях отива на бараж.

Байер се постара за победата с атакуващ футбол, като ограничи съперника до само един удар в очертанията на вратата за 90 минути. Ключово за триумфа на Леверкузен се оказа появата на в игра на Лукас Аларио. Аржентинският нападател замени контузилия се Леон Бейли и след това вкара първия гол и асистира за втория.

Аларио откри в 61-вата след корнер, като тук се намеси технологията на голлинията, която отчете, че кълбото я е преминало с целия си обем. Четири минути преди края бившият играч на Ривър Плейт изведе Кевин Фоланд за 2:0.