СПАЛ диша спокойно след голово шоу в Тоскана (видео)

Отборите на Емполи и СПАЛ си вкараха 6 гола, а гостите от Ферара се наложиха с 4:2 и са все по-близо до това да си гарантират оставането в Серия "А". Коренно различна е ситуацията на Емполи. Тосканци са в зоната на изпадащите, а програмата им в оставащите 5 кръга е доста тежка.

СПАЛ започна агресивно и Алесандро Мурджа отправи опасен удар, който бе спасен от Бартломей Драговски. Емполи отговори с пропуск на Амед Траоре. При добавката Раде Крунич можеше да открие резултата, но Тиаго Сионек го блокира.
Домакините трябваше да правят принудителна смяна още в 15-ата минута. Заради контузия напусна Доменико Майета, а мястото му зае Якоб Расмусен. Малко по-късно Франческо Капуто бе оставен напълно непокрит на далечната греда след центриране от корнер и даде аванс на Емполи.

СПАЛ изравни в 38-ата минута с гол от дузпа на Андреа Петаня. Нарушението в накзателното поле извърши Димитриос Николау срещу Серджо Флокари. Реферът Джанлука Роки прибегна до помощта на ВАР и посочи бялата точка, а Петаня не остави шансове на Драговски. В самия край на полувремето Мануел Ладзари центрира и Флокари с глава вкара втори гол за СПАЛ.

С началото на втората част в игра за Емполи влезе Леван Мчелидзе, който направи хубава комбинация с Траоре и младокът се разписа за 2:2. Мачът продължи да е двуостър и в 61-ата минута Петаня вкара втория си гол, а СПАЛ се доближи до трите точки.

Всичко приключи в 88-ата минута с гол на Мирко Антенучи за крайното 4:2 в полза на СПАЛ. Отборът на Леонардо Семпличи още веднъж показа, че се намира в отлична форма и вече е 13-и в класирането. Емполи пък не можа да надгради след нулевото равенство срещу Аталанта и трудно ще се спаси.