Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Каляри върви нагоре, но без Десподов (видео)

Футболист номер 1 на България за миналата година Кирил Десподов остана на пейката при успеха на Каляри с 1:0 над Фрозиноне. Срещу един от аутсайдерите в Серия "А" сардинци стигнаха до успеха с попадение на Жоао Педро от дузпа в 27-ата минута, но можеха да вкарат и повече голове. Тимът на Десподов вече е 10-и в класирането и измести от тзи позиция Фиорентина.

Каляри влезе в двубоя на гърба на позитивна серия от пет мача, в които взе 10 точки и си гарантира спокойстие до края на сезона. Днес старши треньорът Роландо Маран заложи на Леонардо Паволети и Жоао Педро в предни позиции, а зад тях действаше Валтер Бирса.

Двубоят беше много по-важен за гостите, които все още не са загубили надежда, че ще се спасят от изпадане. Даниел Чофани и Камило Чиано поведоха атаката на Фрозионе при визитата в Сардиния.

Първата възможност се откри пред Лука Паганини, но топката прелетя над вратата на Каляри. Последва натиск на домакините, но без да се стигне до сериозни голови положения. В 23-ата минута Чофани влезе опасно в наказателното поле, но Рагнар Клаван го блокира.

В средата на полувремето домакините получиха дузпа. Нарушението извърши Франческо Дзампано срещу Артур Йоница, а Жоао Педро не сбърка от бялата точка и вкара 7-ия си гол през сезона.

Каляри доминираше и в началото на втората част, когато Марко Спортиело с мъка изби силен шут на Паволети. Таранът на домакините тества Спортиело и с глава, но той отново внимаваше, а след това се справи и с удар на Жоао Педро.

В 79-ата минута Паоло Фараго получи втори жълт картон и остави Каляри с човек по-малко. Фрозиноне обаче не направи абсолютно нищо в офанзивен план до края на мача и остана на 9 точки от спасителната зона.

В следващия кръг Фрозиноне приема Наполи, а Каляри гостува на Рома.