Европейски футбол

Интер се бетонира на третото място след равенство с Рома (видео+галерия)

20 април 2019 | 23:28 - Обновена
Отборите на Интер и Рома завършиха при резултат 1:1 в сблъсъка помежду си на "Джузепе Меаца" в Милано. Срещата бе от 33-ия кръг на италианската Серия "А". Стефан Ел Шаарауи даде аванс на "джалоросите" в резултата с гол в 14-ата минута, а в 61-ата минута Иван Перишич изравни.
Аржентинският нападател Мауро Икарди започна мача на пейката за "нерадзурите", а Лоренцо Пелегрини и Дженгиз Юндер се завърнаха в стартовия състав на "вълците". Допълнителен интерес на мача придаде и фактът, че Клаудио Раниери е бивш наставник на Интер, а Лучано Спалети бе начело на “вълците” преди да поеме тима от Милано. Титуляр за Интер тази вечер бе бившата звезда на Рома Раджа Наинголан, а на пейката на “джалоросите” започна младият талант Николо Дзаниоло, който бе привлечен от столичани като част от сделката за “Нинджата” Наинголан.

Още в 3-ата минута бе създадена първата сериозна опасност за гол и тя бе пред вратата на Самир Ханданович. Един Джеко бе изпуснат от защитата на Интер в наказателното поле на домакините, но от много добра позиция стреля твърде слабо и по никакъв начин не затрудни словенския страж на “нерадузрите”. В 6-ата минута гостите от Рим отново застрашиха вратата на Интер. Този път Александър Коларов стреля от далечно разстояние, а Ханданович само изгледа топката, но тя не намери целта и профуча встрани от десния страничен стълб.
Играчите на Лучано Спалети отговориха с центриране на Матео Политано, който в 8-ата минута качи топката на главата на Лаутаро Мартинес. Аржентинският нападател стреля, но опитният страж Антонио Миранте на самата голлиния успя да парира удара. Топката се отклони от десния страничен стълб и не пожела да попадне във вратата.

В 14-ата минута Рома излезе напред в резултата благодарение на хубав гол на Стефан Ел Шаарауи. Малкия фараон реши да действа индивидуално и с великолепен фалцов удар извън наказателното поле опъна мрежата зад безпомощния Ханданович.

В 33-ата минута Ел Шаарауи получи топката в наказателното поле на домакините и от относително малък ъгъл с левия крак тества Ханданович, който в случая не бе затруднен. Малко след това имаше любопитна ситуация пред вратата на Рома. Коларов извърши нарушение в наказателното поле срещу Данило Д’Амброзио и реферът Марко Гуида в първия момент посочи бялата точка. Крайното решение на съдията обаче бе фаул в атака, защото миг преди ситуацията с Коларов и Д’Амброзио халфът на Интер Борха Валеро бе съборил Ел Шаарауи.
В последните няколко минути пред вратата на Миранте бе горещо и като по чудо резултатът остана непроменен. Първо Квадво Асамоа направи чудесен индивидуален пробив и опита удар, а записалият тази вечер мач №100 в Серия “А” Федерико Фасио едва не си отбеляза автогол. После пък Миранте се намеси колебливо след удар далечен изстрел на Политано и Матиас Весино имаше идеален шанс за добавка, но уругвайският халф стреля над вратата. Последната възможност за гол за домакините през първата част бе в 44-ата минута, когато Д’Амброзио получи шанс да изравни резултата с глава, но от съсвем близко разстояние не намери целта и играчите на Клаудио Раниери се оттеглиха на почивка с гол преднина.
От началото на второто полувреме Николо Дзаниоло заигра на мястото на Дженгиз Юндер в състава на столичани. Четири минути след паузата пред Лаутаро се откри прекрасен шанс за 1:1, но аржентинецът стреля право в Миранте с глава след центриране отдясно на Политано. “Вълците” пък отговориха с положение за гол, което бе пропуснато от Лоренцо Пелегрини в 51-ата минута, като от добра позиция халфът не намери топката добре.

В 54-ата минута в игра за Интер се появи Мауро Икарди, който смени Раджа Наинголан. Седем минути по-късно резултатът бе изравнен. След центриране на Д’Амброзио хърватинът Иван Перишич се измъкна от отбраната на “вълците” и с глава изпрати топката във вратата на Миранте.
В 65-ата минута домакините, които доминираха на терена през по-голямата част от второто полувреме, получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от доста добра позиция. Зад топката застана Перишич, но шутът му бе неточен. Малко след това пък Лаутаро Мартинес пропусна добра възможност за гол, стреляйки над вратата от въздуха.

В последния четвърт час двата тима по-скоро се стремяха да не загубят мача, а последното голово положение в срещата бе пред вратата на Ханданович. Александър Коларов се откъсна напред и се озова в съвсем нелоша позиция по левия фланг, но в последния момент загуби равновесие и ударът му бе спасен от словенския страж.

След това равенство Интер остава трети в класирането с вече 61 точки. Рома запазва петата си позиция с вече 55, а с 56 точки на четвърто място е Милан. Шампион днес стана Ювентус, който е с 87 точки, а вторият Наполи е с 67 и в понеделник посреща Аталанта в последния мач от кръга.

Мауро Икарди Мауро Икарди9
Матео Политаноизлиза Матео Политано  84' Николо Дзаниоло  Николо Дзаниоложълт картон
Кейта Балдевлиза Кейта Балде
81' Лоренцо Пелегрини  Лоренцо Пелегриниизлиза
Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертвлиза
Лаутаро Мартинесизлиза Лаутаро Мартинес  79'
Жоао Мариовлиза Жоао Марио
76' Браян Кристанте  Браян Кристантежълт картон
Матиас Весиножълт картон Матиас Весино  62'
Иван Перишичгол Иван Перишич  61'
Раджа Наинголанизлиза Раджа Наинголан  54'
Мауро Икардивлиза Мауро Икарди
46' Дженгиз Юндер  Дженгиз Юндеризлиза
Николо Дзаниоло  Николо Дзаниоловлиза
14' Стефан Ел Шаарауи  Стефан Ел Шаарауигол