Попето игра половин час при най-тежката загуба на Ростов

В мач от 24-ия кръг на руската Премиер лига Оренбург разгроми с 3:0 Ростов и го измести от 6-ото място в класирането. Ивелин Попов влезе като резерва в 67-ата минута на мястото на Бьорн Сигурдарсон. Отборът на българина допусна най-тежката си загуба през сезона. Ростов не беше получавал повече от два гола в нито един мач, но днес защитата направи твърде много грешки.

Матиас Норман си вкара автогол в 41-ата минута, а след почивката Артьом Галаджан и Григорий Чиркин оформиха изразителния успех на Оренбург, който го върна в битката за класиране в Лига Европа.
През първото полувреме двубоят беше равностоен, но автоголът на Норман рязко наклони везните в полза на домкините. Норвежецът се опита да изчисти топката, но се получи куриозен рикошет и топката се озова във вратата на Ростов.

Норман можеше да се реваншира в 48-ата минута, но Александър Довбня изби удара му от фаул. В 60-ата минута стражът на Ростов Сергей Песяков се размина с топката и Галаджан спокойно вкара с глава за 2:0.

Попов се появи в 67-ата минута, но нямаше запомнящи се изяви. Най-близо до гола за Ростов беше Роман Ерьоменко, който разтресе гредата в 89-ата минута. Малко след това отново Норман сбърка в центъра, Чиркин се откъсна и заби третия гол за Оренбург.

Двата отбора имат по 35 точки, колкото е активът и на Арсенал (Тула).