Милан изпусна победата в гостуването си на Парма (видео)

Отборите на Парма и Милан завършиха при резултат 1:1 на “Енио Тардини” в първа среща от 33-ия кръг на Серия “А”. Попаденията отбелязаха Саму Кастийехо в 69-ата и Бруно Алвеш в 87-ата минути.

Три бяха изненадите в състава на Дженаро Гатузо. Джанлуиджи Донарума се възстанови от травмата си по-бързо от очакваното и се завърна под рамката на вратата. Андреа Конти започна от първата минута едва за трети път през сезона, а Кристиан Сапата замени традиционния титуляр Матео Мусакио.

Наставникът на домакините заложи на схема с петима в защита, като в атака разчиташе предимно на Жервиньо и Фабио Чераволо.
Първата възможност се откри пред тима на гостите в 5-ата минута, когато Сусо центрира, но изстрелът на Фабио Борини мина встрани от вратата. В 12-ата Донарума направи решителна намеса, хвърляйки се в краката на откъсналия се Чераволо. Домакините претендираха за дузпа, но такава не беше отсъдена. В 19-ата минута Антонино Бариля изпълни задна ножица, като в резултат на това топката мина на сантиметри от гредата. В 26-ата Франк Кесие опита далечен удар, който обаче не беше никакъв проблем за Луиджи Сепе, а секунди по-късно Борини настояваше, че има нарушение срещу него в съперниковото наказателно поле. В 28-ата минута Кшищоф Пьонтек стреля по земя, но много неточно. В 38-ата Чераволо се отличи с нов пропуск - този път след корнер. При изпълнение на втория поред ъглов удар Донарума прояви невероятен рефлекс, за да избие поредния удар на нападателя. В 45-ата минута Марчело Гацола отправи коварен фалцов удар, но стражът се справи и с него, въпреки колебливата си изява.
В 52-ата минута шут на Хакан Чалханоолу попадна в обятията на Сепе. В 58-ата Пьонтек се завъртя и пробва изстрел, излязъл в аут. Гатузо предприе офанзивни смени, пускайки в игра Патрик Кутроне и Кастийехо, съответно на местата на Тиемуе Бакайоко и Конти. Това бързо даде резултат, тъй като в 69-ата минута именно испанецът откри резултата в полза на “росонерите”, след като засече с глава остро центриране на Сусо. В 73-ата и Кутроне се разписа, но с помощта на ВАР попадението му беше отменено заради засада на асистиралия му Пьонтек.
В 77-ата минута появилият се от скамейката Лука Силигарди се възползва от неразчетено излизане на Донарума и го преодоля, но ударът му срещна близката странична греда. В 82-ата бившият играч на гостите Юрай Куцка стреля с мощен шут от границата на наказателното поле, който обаче прелетя малко над вратата. Домакините натиснаха и в 87-ата минута завърналият се след контузия капитан Алвеш изпълни пряк свободен удар по перфектен начин, за да изравни резултата. В 89-ата Борини, направил фаула за гола на Парма, се строполи в противниковото наказателно поле, искайли дузпа, но такава не беше свирена. В добавеното време нито един от двата отбора не направи нужното, за да стигне до победата, и така срещата завърши с реми.

Равенството е удар по амбициите на Милан за Шампионскта лига. Тимът остава 4-и с 56 точки, но при победа на Рома срещу градския съперник Интер, римляните ще ги задминат в класирането. Пармалатите са 13-и с 36 пункта, седем повече от 18-ия Емполи, който е в зоната на изпадащите.

ПАРМА - МИЛАН 1:1

0:1 Кастийехо (69')
1:1 Алвеш (87')