Калейн на второ, а Владинова - на осмо място в многобоя на СК в Ташкент

Българката Боряна Калейн заема второ място, а Невяна Владинова е седма във временното класиране за многобоя след първите два уреда обръч и топка на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Двете грации се класират за финалите и на двата уреда, които с в неделя.

Калейн се представи страхотно в първия ден на турнира и има сбор от 41.150 точки. Тя получи оценки 20.950 за съчетанието си с обръч и 20.200 на топка. Невяна Владинова е седма със сбор от 36.550 точки - 18.550 на обръч и 18.000 на топка. Тя допусна грешки и в двете си композиции.

Лидерка след първия ден е рускинята Анастасия Гузенкова с 41.400 точки (20.950 на обръч и 20.450 на топка), а третото място във временното класиане за многобоя заема Александра Солдатова от Русия със сбор от 39.850 (21.350 на обръч и 18.500 на топка) точки. На обръч Боряна Калейн е с четвърта по сила оценка, а Невяна Владинова със седма, а на топка Калейн влиза във финала с втора по сила оценка, а Владинова с осма. Утре са изпълненията с бухалки и лента, след което ще станат ясни медалистките в в многобоя, както и финалистите на тези два уреда.

На Световната купа в Ташкент участват общо 39 индивидуални гимнастички. Съдия за България е Филипа Филипова.