Септември губеше с 0:2, но успя да обърне Славия (видео+снимки)

Отборът на Септември победи с 3:2 Славия в мач от Група “Б” на втората осмица на Първа лига. Играчите на Христо Арангелов постигнаха пълен обрат, след като губеха с 0:2 още до 11-ата минута след две бързи попадения на Цветелин Чунчуков. С попадения на Александър Дюлгеров, Кристофър Мандиангу и Илия Димитров домакините стигнаха до успеха.

80 Септември - Славия

Резултатът бе открит още в четвъртата минута. Тогава "белите" вкараха чрез Цветелин Чунчуков, който засече остро центриране на Димитър Велковски.

Малко по-късно Септември прати топката във вратата на Славия, но голът бе отменен заради игра с ръка на Александру Бенга.

Веднага след това Славия удвои преднината си. Попадението бе копие на първото, като Велковски намери Чунчуков с прострелен пас и нападателят вкара втория си гол в срещата.

В 30-ата минута много опасна атака на Септември бе спряна след несъществуваща засада. Малко по-късно обаче тимът на Христо Арангелов намали. Борис Галчев центрира отлично от пряк свободен удар и Александър Дюлгеров засече с глава топката във вратата.

В 53-ата минута Септември достигна до изравняване. Здравко Димитров стреля, Стергиакис блокира първия му удар, но Кристофър Мандиангу бе на правилното място, за да добави топката в мрежата.

В самия край на мача пък Септември достигна до пълен обрат. Здравко Димитров намери по отличен начин Дарко Глишик по левия фланг, който центрира прострелно към резервата Илия Димитров, който засече топката във вратата, за да донесе успеха на тима си.

Успехът бе важен за Септември в борбата за третата позиция в групата, която би дала право в първия плейоф за оставане играчите от София да се изправят срещу закъсалия Верея. В момента септемврийци са трети с 29, докато Дунав е четвърти с 28. Славия от своя страна пропусна да изпревари Локомотив (Пловдив) на лидерската позиция и в момента е втори с 35. “Смърфовете” са първи с 37.