Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Нант се справи с резервите на ПСЖ (видео)

Отборът на Нант победи като домакин с 3:2 Пари Сен Жермен в отложена среща от 28-ия кръг на Лига 1. За парижани това е трети мач без победа в първенството след 2:2 със Страсбург и 1:5 от Лил. Поради различни причини в техния състав липсваха Килиан Мбапе, Тома Моние, Единсон Кавани, Неймар, Маркиньос, Тиаго Силва, Анхел ди Мария, Хуан Бернат и Марко Верати. Така в стартовите 11 на тима личаха имената на много резерви и юноши.

В 19-ата минута Даниел Алвеш с изключителен шут от около 30 метра забоде топката в горния далечен ъгъл на вратата. До почивката обаче “канарчетата” успяха да обърнат развоя на мача. Първо, в 22-ата минута, Диего Карлош изравни с глава след изпълнение на корнер, а в 44-ата Маджид Уорис завърши чудесна атака на домакините с гол.

В 52-ата минута играчите и феновете на Нант отново празнуваха след свой корнер. Този път обаче авторът на попадението беше от съперниковия тим. Алвеш нямаше късмет и след контакт с него топката влетя в собствената му мрежа. В 89-ата резервата Метехан Гюджлю от състава на гостите с точен изстрел оформи крайното 3:2.

Въпреки загубата днес, ПСЖ остава убедителен лидер с 81 точки, или със 17 пред втория Лил. Ако днес отборът беше победил, щеше официално да защити титлата си. Нант се изкачи на 14-о място с 37 пункта.