Лацио се върна в битката за ШЛ след победа над Удинезе (видео)

Отборът на Лацио постигна домакинска победа с 2:0 над Удинезе в отложен двубой от 25-ия кръг на Серия “А”. Попаденията бяха дело на Фелипе Кайседо (21’) и Раниере Сандро (24’ - автогол).

Гостите първи можеха да стигнат до гол в 19-ата минута. Тогава Родриго де Паул центрира чудесно към Емануел Баду, чийто удар обаче срещна напречната греда. Само две по-късно лациалите поведоха в резултата, след като ударът на Кайседо също се отби в гредата, но все пак влезе в мрежата. Едва три минути след това Сандро имаше нещастието да си отбележи автогол след изпълнение на корнер, за да даде аванс от два гола на противника. В 45-ата минута попадение на Чиро Имобиле беше отменено за фаул срещу вратаря благодарение на намесата на ВАР.

Лошият късмет за “малките зебри” продължи и през второто полувреме. В 51-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Сенад Лулич срещу Кевин Лазаня. Томас Стракоша обаче отрази удара на Де Паул от бялата точката и така запази резултата 2:0, който се оказа и краен.

Така Лацио събра 52 точки и се намира на 7-ото място в подреждането. Тимът обаче е само на три пункта от 4-ия Милан и се върна в битката за класиране в Шампионската лига, въпреки загубата от “росонерите” в директния сблъсък помежду им. Удинезе е 16-и с 32 точки - едва три повече от 18-ия Емполи, който е в зоната на изпадащите.