Аякс е любимата жертва на Кристиано след… Юве

Ювентус отпадна в четвъртфиналите на Шампионската лига, отстъпвайки с 1:2 срещу Аякс у дома, а единственото попадение за “бианконерите” бе дело на Кристиано Роналдо. Най-резултатният футболист в историята на турнир наказа холандския клуб за девети път, а в кариерата си в ШЛ португалското острие е наказвал само един друг отбор повече, отколкото амстердамския тим.

Най-много голове в турнира на богатите CR7 е отбелязал срещу… настоящия си клуб. В кариерата си преди да акостира в Торино, петкратният носител на “Златната топка” е вкарвал срещу Юве общо 10 пъти.

С попадението си на “Ювентус Стейдиъм” снощи Роналдо се разписа в седми пореден четвъртфинален мач. За тези седем двубоя 34-годишната легенда има почти двойно повече голове - 13.