Приказката за Аякс продължава, този път гол на Роналдо не стигна на Юве (видео)

Отборът на Аякс се класира на полуфиналите в Шампионската лига, след като отстрани соченият за фаворит за трофея Ювентус. След 1:1 в Амстердам, холандците победиха с 2:1 на реванша в Торино и чакат съперника си в битката за участие във финала, който ще бъде излъчен измежду Тотнъм и Манчестър Сити.
Резултатът на "Алианц Стейдиъм" откри Кристиано Роналдо с глава в 28-ата минута, а само шест по-късно Дони ван де Беек изравни. В 67-ата минута Матийс де Лихт материализира превъзходството на Аякс през второто полувреме и така холандския тим постави пореден гранд на колене, след като в 1/8-финалите детронира и действащия носител на трофея Реал Мадрид, отново с победа като гост.
Треньорът на Ювентус изненада с включването на Матия де Шилио на десния бек на мястото на Жоао Кансело, който асистира на Роналдо за гола в Амстердам. Причината бе, че специалистът искаше да запази Кансело като жокер, защото Дъглас Коща не е напълно възстановен. В атаката сред титулярите се завърна Пауло Дибала, който и партнира с Роналдо и Федерико Бернадески.
Първите минути бяха за Ювентус, като футболистите в бяло и черно създадоха няколко положения пред Онана. В 4-ата минута Бернадески не успя да оползотвори подаване на Де Шилио, който малко по-късно стреля. В петата минута вратарят на Аякс Онана едва не сбърка при изнасянето на топката, след като беше пресиран от Емре Джан. В 11-ата минута се стигна до принудителна смяна в състава на Аякс, като играта напусна Нусаир Мазрауи, а мястото му зае Дейли Синкгравен.
Играчите на Ювентус продължиха да играят търпеливо и да организират атаките си постепенно, докато гостите пресираха агресивно. В 18-ата минута домакините организираха добра атака, но Роналдо не успя да достигне топката в наказателното поле след подаване на Бернадески.
В 20-ата минута се стигна до първата много голяма опасност пред вратата на Ювентус. Тадич подаде към Нерес, който нахлу в наказателното поле и стреля, а Ван де Беек не успя да достигне отбитата топка. Тази ситуация даде сякаш същинското начало на мача, като играта се изостри. Домакините отговориха с удар извън наказателното поле на Дибала, но Онана не беше затруднен.
В 28-ата минута се стигна до откриване на резултата от Кристиано Роналдо, който се разписа с глава, след като беше оставен необезпокояван в наказателното поле след изпълнение на корнер. Попадението беше ревизирано с ВАР, тъй като имаше съмнения за нарушение на Бонучи в наказателното поле, но се видя, че Де Лихт е съборил съотборника си Велтман.
За португалеца това беше шести гол в девет мача от Шампионската лига през този сезон. Радостта на Ювентус трая едва шест минути. В 34-ата се стигна до изравняване, като голът за Аякс отбеляза Дони ван де Беек, изведен сам срещу Шчесни. Редовността на попадението беше проверявана на два пъти от съдията - първо за засада, а след това и за игра с ръка, но в крайна сметка всичко се оказа в рамките на правилата.
До края на полувремето, което получи петминутно продължение, нов гол не падна, макар Ювентус да упражни натиск. Най-доброто положение беше пряк свободен удар за нарушение срещу Роналдо, като самият португалец го изпълни, но ударът му срещна стената.
След почивката в игра за домакините се появи Мойс Кийн, който замени Дибала, който имаше проблеми в края на първата част.
Аякс започна много агресивно втората част. В 50-ата минута отбраната на Ювентус се пропука, но топката беше изчистена в ъглов удар, след което не последва нищо. Само две минути по-късно с изключителна намеса с една ръка Войчеш Шчесни спаси удар на Хаким Зиеш отблизо, като до ситуацията се стигна след грешка на Миралем Пянич в средата на терена. Натискът на гостите продължи, а Ювентус трудно задържаше топката в предни позиции.
В 58-ата минута Шчесни отново се прояви добре, като акробатично спаси насочената към вратата от Ван де Беек топка. Все пак домакините също създадоха добро положение, като в основата му беше Роналдо, който успя да изведе Кийн, но младият нападател беше блокиран. Само минута по-късно Пянич се реваншира за грешката си като спаси Ювентус от почти сигурно попадение. След контраатака на Аякс Тадич беше изведен отляво, напредна и потърси Зиеш, но Пянич успя с върха на пръстите да отклони топката и получи поздравленията на Шчесни. Напрежението пред вратата на Ювентус не стихваше и закономерно се стигна до втори гол за гостите, дошъл след изпълнение на ъглов удар, когато Матийс де Лихт с глава успя да преодолее Шчесни.
Голмайсторът за Аякс от първия мач Давид Нерес можеше да сложи точка на спора малко по-късно, но не успя да нанесе удар, след като беше изведен сам срещу Шчесни. Ювентус се  поотърси от шока и стигна до ситуация пред вратата на Онана, но Роналдо не успя да нанесе удар с глава по топката, след като беше надскочен от Де Лихт. Португалецът имаше претенции за дузпа, но такава не последва. Хаким Зиеш вкара топката за трети път в мрежата на Ювентус, но голът беше отменен заради засада на мароканеца. В ответната атака Роналдо нанесе удар с глава, но топката попадна в обсега на Онана, а и номер 7 на Ювентус беше в засада. Това беше и последното положение в този мач, след който Ювентус напусна надпреварата, като може да се каже, че и сезонът за Кристиано Роналдо и компания приключи, тъй като осмата поредна титла в Италия е въпрос на формалност. За Аякс обаче тепърва предстоят големите битки, а със смелата си игра холандците си спечелифха много нови фенове.