"Лаута" ликува! Локо (Пловдив) докосва финала след бой над Септември (видео+снимки)

Отборът на Локомотив (Пловдив) направи огромна крачка към класиране за финала на Купата на България. В първи мач от полуфиналите “смърфовете” победиха с 4:0 Септември и са съвсем близо до мача за трофея на стадион "Васил Левски".

100 Локомотив (Пловдив) - Септември (София)

Играчите на Бруно Акрапович стигнаха до успеха след вихрено първо полувреме, когато вкараха три гола, дело на Димитър Илиев от дузпа, Стивън Езе и Момчил Цветанов. В края на мача пък Игор Банович прати Локо още по-близо до крайния успех с четвърто попадение. Отлични намеси имаше и вратарят Мартин Луков, който на три пъти спаси вратата си от гол преди почивката.

Срещата започна ударно с по едно положение и пред двете врати. Първо Димитър Илиев се оказа на чиста позиция, но вместо да стреля реши да подава на Анте Аралица и сбърка. След това пък комбинация на гостите изведе Асен Чандъров сам срещу Мартин Луков, но вратарят блокира удара.

В 13-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Капитанът Илиев бе спънат от Фабиано Алвеш и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият и хладнокръвно откри резултата за пловдивчани.

Пет минути по-късно резултатът вече беше 2:0 в полза на Локо. Един Бахтич центрира отлично към Стивън Езе и нигериецът вкара с глава за удвояване напреднината на тима си.

Скоро Септември можеше да намали резултата. Суат Сахити излезе на чиста позиция по диагонал и стреля на два пъти, но Луков и в двата случая бе на мястото си.

В 28-ата минута преднината на домакините вече бе 3:0. Многоходова комбинация между Илиев, Бахтич и Аралица изведе Момчил Цветанов на позиция, от която нямаше как да не простреля Янко Георгиев за трети път.

До края на първата част ново попадение не падна, като постепенно ситуацията на терена се поуспокои и инетерсните положения пред двете врати намаляха.

През втората част бе значително по-спокойно на терена, като Локомотив продължи да диктува ситуацията на терена, но и действаше предпазливо с оглед на комфортната си преднина. Все пак три минути преди края на срещата дойде и четвърти гол във вратата на Септември. Игор Банович напредна към наказателното поле без да бъде блокиран от противник и с плътен удар по земята оформи крайното 4:0. В даденото от съдията продължение можеше да дойде и петио гол, но Георгиев спаси удар на Ален Ожболт.

По този начин Локомотив е само на 90 минути, в които не трябва да допуска разгромна загуба от Септември в реванша и ще се опита да спечели трофея срещу ЦСКА-София или Ботев (Пловдив).

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЕПТЕМВРИ 4:0
1:0 Илиев (14-д)