100 години ски спорт в България

Само Бензема не стига (видео)

Реал Мадрид не успя да победи Леганес в последния мач от 32-ия кръг на Ла Лига. Срещата на "Естадио Бутарке" завърши 1:1 и след нея домакините могат да се похвалят, че не са загубили на свой терен от нито един от отборите в Топ 5 в класирането. Гола за Леганес вкара Джонатан Силва в самия край на първото полувреме, а в 51-ата минута Карим Бензема изравни.

Тимът на Зинедин Зидан изостана на 4 точки от Атлетико Мадрид в преследване на единствената си цел до края на сезона - второто място. Леганес може да е спокоен за мястото си в елита, а с точката срещу именития си съперник се придвижи на 12-а позиция в таблицата.

Скромният мадридски тим едва се спаси от изпадане през миналата кампания, но сега се представя много стабилно. Момчетата на Маурисио Пелегрино са непобедени в последните си 4 мача - победи над Хетафе и Валядолид, и равенства с Алавес и Реал. Те все още имат шансове да се преборят за участие в Лига Европа.

По-рано през сезона Реал разгроми с 4:1 Леганес на "Сантиаго Бернабеу" и го елиминира в турнира за Купата на краля след убедителна победа с 3:0 у дома и загуба с 0:1 в реванша. Като цяло, "лос бланкос" бяха в серия от 5 шампионатни успеха срещу Леганес, с отбелязани средно над 3 гола на мач.

Карим Бензема продължава да е най-постоянният футболист на кралския клуб. Французинът вече има 18 гола в Ла Лига и е трети в листата на стрелците. Бензема и днес водеше атаката на "белите". Гарет Бейл бе на пейката, а титуляри бяха Иско и Марко Асенсио.

Тибо Куртоа продължава да лекува травма и на вратата беше Кейлор Навас. Начо Фернандес пък замести контузения капитан Серхио Рамос в сърцето на отбраната. Даниел Карвахал, който не бе играл от март, се завърна в състава и бе предпочетен на десния фланг пред Алваро Одриосола. В средата на терена действаха Лука Модрич, Каземиро и уругваецът Федерико Валверде.

Леганес беше без Оскар Родригес, който е собственост на Реал и няма право да играе срещу "белите". Родриго Тарин, който се справи отлично след контузията на Кенет Омеруо, този път остана сред резервите. В предни позиции си партнираха Мартин Брайтуайт и Гуидо Карийо, който пропусна двубоя с Алавес заради наказание.

Реал доминираше в началните минути, а първата голова възможност се откри пред Асенсио. Той получи перфектен пас от Иско, но шутира право в ръцете на Иван Куеяр. Домакините обаче отговориха много бързо и Брайтаут пропуспна чисто положение. Норвежецът засече с глава центриране от левия фланг и сантиметри не му стигнаха, за да открие резултата.

В средата на полувремето не се случи нищо интересно. Футболистите на Зинедин Зидан имаха териториално надмощие, но не стигнаха до удари към вратата на Леганес.

Реал вдигна оборотите след 35-ата минута. Бензема нахлу опасно в наказателното поле, но в последния момент беше блокиран от бранител на домакините. После Асенсио стреля в аут от удобна позиция.

В 41-ата минута Иско получи шанс да изпълни пряк свободен удар, но топката прелетя над напречната греда. Секунди преди почивката Леганес изненадващо поведе. Точен беше Джонатан Силва с фалцов изстрел с левия крак след колеблива изява на защитата на Реал.

Зидан не направи смени на полувремето, а отборът му се опита да заиграе на по-висока скорост и да притисне съперника. Това бързо даде ефект и в 51-ата минута Бензема изравни с 51-ата с 18-ия си гол през сезона. Модрич подаде на французина и той веднага стреля. Иван Куеяр спаси, но при добавката Бензема не сбърка - 1:1.

Леганес се задъхваше, но при всяка възможност се стремеше да атакува. В 62-ата минута Джонатан Силва нанесе удар с глава, но той бе твърде слаб, за да затрудни Кейлор Навас. В еидн момент Реал отново започна да действа прекалено бавно и това улесни бранителите на домакините.

В 74-ата минута публиката на "Бутарке" възнегодува за неотсъдено нарушение срещу Брайтвайт, а при последвалата контра само навременната намеса на Куеяр попречи на Асенсио да вкара втори гол за Реал.

Четвърт час преди края Лукас Васкес смени Иско. Малко след това Бейл влезе на мястото на неубедителния за пореден път Марко Асенсио. В 83-ата минута гол на Юсеф Ен Насири правилно беше отменен заради засада. В ответната атака Бензема хитро подаде на Марсело, който стреля силно, но в обсега на Иван Куеяр и вратарят на Леганес изби.

Това беше последното чисто положение в мача. Дефанзивната тактика на Леганес през второто полувреме даде резултат и отборът измъкна престижна точка срещу кралския клуб. В следващия кръг отборът на Пелегрино ще гостува на Виляреал, а Реал Мадрид приема Атлетик Билбао.