Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Севлиево спря Янтра (Габрово)

Едноименният тим на град Севлиево почти уби интригата за върха в Северозападната Трета лига, след като победи втория в класирането Янтра (Габрово) с 1:0 в мач от 23-ия кръг на първенството. Така лидерът Спартак (Плевен) дръпна с 10 точки. Герой за севлиевци стана Георги Павлов, който реализира единственото попадение с глава след центриране от корнер в 69-ата минута. Заслужена победа на севлиевци с оглед показаното на терена през целия мач.

Началото на срещата обаче беше за габровци. Те бяха по-добри до 15-ата минута. След това домакините изравниха играта и постепенно взеха превес. В 33-ата минута Радослав Байчев уцели гредата. Малко преди почивката Явор Генчев (син на Бончо Генчев) напусна терена контузен след сблъсък в противников играч. През второто полувреме за Севлиево пропуснаха да вкарат Хусеин Трайков и Байчев. Гостите отправиха няколко удара, но встрани от целта.