Светкавица (Търговище) продължава без загуба в пролетния полусезон

Футболистите на Светкавица (Търговище) завършиха 1:1 гостуването във варненското село Тополи на едноименния отбор в среща Североизточната трета лига. В края на двубоя домакините съжаляваха след двете греди и трите чисти положения, пропуснати от нападателите им, останали „очи в очи“ с вратаря Тодор Тодоров. Откраднатата точка от Светкавица (Търговище) е успех, като се има предвид успешната серия на гостите от 6 поредни победи без допуснат гол. Светкавица (Търговище) още в началото диктуваше играта на мокрия и хлъзгав терен.

В 25-ата минута Симеон Симеонов успя да превземе вратата на Пламен Роев и изведе гостите напред – 0:1. Тополци се вдигнаха на щурм и с бързи контраатаки потърсиха веднага изравняване, но нападателите им се надпреварваха да грешат. Стражът на гостите Тодор Тодоров се намеси успешно няколко пъти и запази вратата си суха. В края на полувремето младият рефер от София по програмата „Ментори и Таланти“ – Любомир Вушовски отсъди дузпа в полза на домакините. Симеон Николов стреля силно, но уцели гредата и пропусна изравняване.

През втората част играта се водеше предимно в центъра на терена. Домакините на няколко пъти имаха чисти положения, пропуснати от Роберто Марков и Микаел Асад. Гостите също пропуснаха 2 – 3 чисти положения. Две минути преди края за игра с ръка на защитник на Светкавица в наказателното им поле реферът Любомир Вушовски показа за втори път бялата точка. С изпълнението се нагърби Славомир Събков, който беше точен и донесе доста изстрадалата точка за Тополи 2010. Въпреки загубата на точки Светкавица (Търговище) остава на трето място в класирането.