Рома влезе в Топ 4 с пестелив успех над Удинезе, Джеко сложи край на сушата

Отборът на Рома постигна важен успех над Удинезе с 1:0 в битката за класиране на тима в Топ 4. Единственото попадение в срещата отбеляза Един Джеко в 67-ата минута след технично подаване на Стефан ел Шаарауи. Босненецът не се бе разписвал на "Олимпико" от близо година. Последното му попадение в Рим бе на 28 април 2018 година. Със спечелените три точки днес Рома измести Милан и Аталанта и вече е на четвърто място. “Росонерите” и бергамаските са с мач по-малко, като още днес Милан може да върне четвъртата си позиция при победа над Лацио.

Удинезе погледна първи към противниковата врата в 3-ата минута с удар на Роландо Мандрагора, който Антонио Миранте успя да избие в ъглов удар. В 25-ата минута Браян Кристанте стреля опасно покрай вратата. В самия край на първото полувреме Патрик Шик успя да се освободи и да шутира, но покрай страничната греда. Втората част започна силно за гостите от Удине и Антонио Миранте трябваше да спасява вратата си след опасен шут на Стефано Окака.

В 65-ата минута Хуан Мусо се отчете със страхотно спасяване при удар с глава на Един Джеко. Две минути по-късно стражът нямаше какво да направи при удар на босненеца след прекрасно подаване на Ел Шаарауи зад гърба на защитата. Опитният голмайстор се измъкна и прати удара си във вратата на Удинезе за крайното 1:0.