Звездите на Локо (М) отнесоха Ахмат (видео)

Шампионът на Русия Локомотив (Москва) навлезе в ритъм, подобен на този, който го изведе до титлата през миналия сезон. "Железничарите" се наложиха с 3:1 при гостуването си на Ахмат и вече са на 2-о място в класирането, на 3 точки зад водача Зенит, който утре приема Анжи.

Победата е първа за Локо в Грозни от 2013 година. Тимът на Юрий Сьомин изигра силно второ полувреме и стигна до успеха благодарение на водещите си фигури в лицето на Фьодор Смолов, Джеферсън Фарфан и Алексей Миранчук.Първото полувреме беше изпълнено с интересни положения и пред двете врати. Евгений Городов и Гилерме обаче се отличиха с брилянтни спасявания. Секунди преди почивката Фарфан центрира на крака на Смолов, който с много майсторско изпълнение изведе Локо напред в резултата.

Отговорът на Ахмат дойде в 47-ата минута. Бразилецът раванели посрещна лошо избита топка и с мощен шут я заби в мрежата - 1:1. Десет минути по-късно Миранчук изстреля истински снаряд от фаул и гостите отново поведоха.

В 65-ата минута ветеранът фарфан показа огромната си класа. Перуанецът слаломира между няколко бранители и, макар и паднал, успя да се разпише за крайното 3:1.

В следващия кръг Локомотив излиза срещу ЦСКА (Москва), а Ахмат ще гостува на Анжи.