Симфонията на Бремен продължава

Удивителната серия на Вердер (Бремен) продължава с пълна сила, като този път футболистите на Флориан Коофелт взеха скалпа на Фрайбург, триумфирайки с 2:1 у дома. Тимът от “Везерщадион” няма загуба в последните си дванадесет мача в Бундеслигата, а с днешните три точки се изкачи поне за ден на шестото място във временното класиране на немския елит.

Дави Клаасен реализира във втори пореден двубой, за да даде тон за поредното изпълнение в “зелено-бялата” симфония. Холандския полузащитник откри в 76-ата минута, а попадението му бе напълно закономерно, защото Вердер категорично надиграваше съперника си от самото начало. Клаасен вкара с глава от непосредствена близост, като освен асистенцията на Милот Рашица, получи помощ и от противников защитник, в когото топката се отби и влезе в мрежата. В действие се включи и ВАР, защото имаше съмнения, че Клаасен е в засада, но голът правилно бе зачетен.

Теодор Гебре Селасие удвои преднината на своите в 84-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Макс Крузе за 2:0, а когато всичко изглеждаше решено, Фрайбург върна един гол. В заключителните секунди Лука Валдшмит намали за 2:1, оформяйки финалния резултат.

Бременските футболисти спазиха традицията да вкарват поне един гол във всеки мач за първенство този сезон, но същевременно дадоха жертва. Титулярният вратар Иржи Павленка бе заменен на почивката от Стефанос Капино, като към момента няма яснота каква е контузията му.