Кай Хавертц изигра перфектния мач №100 за Леверкузен (видео)

Превърналият се вече в звезда Кай Хавертц отбеляза подобаващо своя мач №100 за Байер (Леверкузен) във всички турнири. Този следобед талантливият полузащитник вкара гола, с който тимът му надви Щутгарт с 1:0 като гост в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. По този начин след три поредни загуби “аспирините” се върнаха в борбата за участие в Лига Европа, като са само на точка от шестата позиция.

Хавертц изигра своя юбилеен двубой на 19 г. и 306 дни. Освен това голът му е 20-и в Бундеслигата, като общо той има 24 попадения и 22 асистенции за споменатия период. На “Мерцедес Бенц Арена” германският национал беше точен в 64-ата минута от дузпа. Неговата роля обаче не се изчерпа с това.

Футболистите на Петер Бос пропуснаха поне три добри възможности за гол през първата част, като те бяха в последните минути. В рамките на няколко секунди между 38-ата и 39-ата Кевин Фоланд и Хавертц се разминаха с попадението от близко разстояние, а в 45-ата Рон-Роберт Цийлер показа забележителен рефлекс и отрази изстрел на Фоланд.

Щутгарт, който се бори за спасение, пробва хаотичен натиск в последните минути, но Озан Кабак и Андреас Бек не бяха точни, заради което на трибуните президентът на клуба Волфганг Дийтрих се хващаше за главата.

В последната минута на редовното време халфът на швабите Сантиаго Аскасибар влезе в разправия с Хавертц и го наплю, за което съдията Тобиас Щийлер го изгони с директен червен картон. Аржентинецът побесня и дори блъсна рефера в стремежа си да докопа и удари младия германец, заради което сега рискува сериозно наказание.

В добавеното време Хавертц пропусна отлична възможност за втори гол, но това не се оказа фатално.

Щутгарт остава на 16-а позиция, която праща на бараж срещу третия от Втора Бундеслига. В петък 17-ият Нюрнберг взе точка, с което разликата с швабите вече е само 3 пункта.

От днешната загуба на Щутгарт най-щастливи са във Фортуна (Дюселдорф), защото по този начин тимът си гарантира мястото в Бундеслигата и през следващия сезон.