Мьонхенгладбах почти си гарантира участие в Европа (видео)

Непостоянният в изявите си отбор на Борусия (Мьонхенгладбах) се оказа прекалено силен за последния в класирането Хановер 96 и спечели с 1:0 като гост в среща от 29-ия кръг на германския елит. С този успех отборът от западната граница продължава ожесточената битка за участие в Шампионската лига, като е на точка от четвъртия Айнтрахт (Франкфурт), който обаче е с мач по-малко. “Жребчетата” имат 5 точки преднина пред седмия Байер (Леверкузен) и това ги прави фаворити за място поне в Лига Европа, защото до края остават само пет кръга.

В същото време Хановер е твърдо на дъното и скоро ще изпадне и на теория, тъй като е на 7 точки от позицията за бараж и на 11 от първия тим над чертата.

Двубоят започна с много неприятен момент, след като капитанът на Гладбах Ларс Щиндъл получи тежка на пръв поглед контузия и напусна.

Първото полувреме премина при игрово предимство на гостите, но чистите положения бяха по едно. В 17-ата минута Линтон Майна стреля опасно с глава, но за радост на Ян Зомер топката мина встрани от вратата. Три минути по-късно пред Торган Азар от Борусия се откри добра възможност, но Михаел Есер беше на мястото си и спаси шута.

След почивката си пролича предимството на Борусия и в 53-ата минута Рафаел вкара за 1:0. След това бразилецът направи един пропуск, а неточен беше и Аласан Плеа. Хендрик Вейдант от тима на “96” беше най-близо до попадение за домакините.