РБ (Лайпциг) пак показа, че заслужава да е в ШЛ (видео)

РБ (Лайпциг) изигра пореден силен мач и заслужено прибави нови 3 точки към актива си в Бундеслигата, с което започна да се приближава до втория Борусия (Дортмунд). На своя стадион отборът от Източна Германия тотално надигра Волфсбург, но му вкара само два гола за крайното 2:0. Две други попадения не бяха зачетени заради засади, а в края и гредата спря “червените бикове” за трети гол.

Най-хубавото за домакините е, че пет кръга преди края те се радват на 7 точки аванс пред петия, което е огромно предимство в борбата им за ново участие в Шампионската лига. За “вълците” пък това е трето поражение в последните пет кръга - и трите на чужд терен, с което те вече са извън топ 6.

Лайпциг реши мача още преди изтичането на първия половин час. Кевин Кампъл вкара първия гол в 16-ата минута с много хубав удар с левия крак, а 28-ата Марсел Забитцер намери Тимо Вернер в наказателното поле и германския национал майсторски насочи с глава за 2:0.

Вернер вкара и в началото на втората част, но реферите маркираха засада. Към края нападателят стреля и в гредата, а шанс нямаше и Емил Форшберг.
Шансът на Волфсбург да обърка сметките на съперника дойде в 33-ата минута, но тогава Адмир Мехмеди пропусна сам срещу вратаря.
В оставащите си пет срещи Разенбалшпорт се нуждае от осем точки, за да е сигурен за ШЛ. В следващия кръг предстои директна битка с петия Борусия (Мьонхенгладбах).