Оренбург наказа ЦСКА в Москва в трилър с червен картон и гол от центъра (видео)

Тимът на Оренбург изненада като гост ЦСКА (Москва) и спечели с 3:2 мача между двата отбора от 23-ия кръг на руската Премиер Лига. Двубоят започна отлично за “армейците” от столицата, които излязоха напред в резултата с гол от центъра на Иван Обляков в 14-ата минута.

След това обаче нещата се объркаха сериозно за домакините, които първо получиха изравнителен гол само 4 минути след попадението на Обляков. Точен за Оренбург бе Адесойе Ойеволе с удар от близко разстояние след неубедителна игра в отбрана на московчани.

Само минута по-късно първия си жълт картон в срещата получи Марио Фернандес, а 6 минути след това бразилският защитник с руски паспорт си изкара и втори, което означаваше, че още в 25-ата минута столичани трябваше да останат с 10 души.

Секунди преди изгонването на Фернандес, Джордже Деспотович бе точен за 1:2 в 24-ата минута. Сръбският нападател “простреля” Игор Акинфеев с шут от дъгата на наказателното поле.

В 32-ата минута Абел Ернандес изравни за 2:2 с добавка с глава, след като Обляков уцели напречната греда от фаул. В 54-ата минута Деспотович донесе победата на Оренбург с втория си гол в мача, отбелязан с великолепен изстрел с левия крак, който изненада Акинфеев.

ЦСКА (Москва) заема трето място в подреждането с 40 точки, а Оренбург е осми с 32. Водач продължава да бъде Зенит с 45 точки, следван от Краснодар с 41, като и двата тима все още не са изиграли срещите си от кръга.