Успех в градското дерби върна Севиля в Топ 4 (видео)

Севилското дерби оправда очакванията и предложи много емоции, но в крайна сметка Севиля се наложи с 3:2 над Бетис и отново се изкачи на 4-ото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Третият пореден успех на тима от "Рамон Санчес Писхуан" му позволи да събере 52 точки и поне за ден да изпревари Хетафе, който утре гостува на Райо Валекано.

Бетис не само загуби от големия си съперник, но пропусна отлична възможност да излезе на 7-а позиция и да увеличи шансовете си да се класира за Лига Европа. Вместо това, "вердибланкос" са 9-и в подреждането.

Мачът започна с няколко интересни ситуации и пред двете врати, но първия удар нанесоха домакините. В 26-ата минута Пабло Сарабия центрира, а Мунир Ел Хадади отблизо отбеляза един от малкото си голове с глава.

Последва пропуск на Висам бен Йедер, но в следващите минути по-опасните атаки бяха на Бетис и Севиля имаше голям, късмет, че се оттегли на почивката с гол преднина.

Натискът на Бетис нямаше как да не даде резултат. В 55-ата минута Жуниор намери връхлитащия Джовани Ло Селсо, който с безпощаден шут разстреля Томаш Вацлик - 1:1.

Радостта на "зелено-белите" не продължи дълго, защото само три минути по-късно Сарабия върна аванса на Севиля. Подаването беше на Бен Йедер, който намери съотборника си непокрит на далечната греда и за него остана по-лесното.

В 63-ата минута прекрасен изстрел с левия крак на Франко Васкес сякаш сложи край на интригата, но гостите нямаха намерение да се предават. Кристиан тейо намали на 2:3 в 82-ата минута с отлично изпълнение от пряк свободен удар, но до края щурмът на Бетис не донесе изравнителен гол и радостта остана за домакините.

Севиля вече е в серия от три поредни победи, а в следващия кръг гостува на пряк конкурент в лицето на Хетафе. На Бетис предстои тежък мач с Валенсия.