Миланов сменен принудително при победа на МОЛ Види

МОЛ Види затвърди силната си форма с шеста поредна победа във всички турнири, но българският национал Георги Миланов получи контузия и игра само 20 минути при успеха с 2:1 в дербито с Уйпещ. Родният халф беше ударен в коляното и не можа да продължи двубоя. Очаква се утре да се разбере колко време ще трябва да почива бившата звезда на Литекс и ЦСКА (Москва).

МОЛ Види повече с попадение на Армин Ходжич в 17-ата минута, но в средата на втората част Донад Жолтер изравни. Успеха на домакините донесе Марко Футач в 71-ата минута.Победата остави МОЛ Види на 8 точки зад водача Ференцварош, който обърна с 2:1 като гост Мезьокьовешд-Жори.

Камен Хаджиев беше титуляр за Академия Пушкаш при нулевото равенство срещу Пакс като гост. Българският защитник получи жълт картон в края на първото полувреме, а тимът му е 9-и във временното класиране.