Нюрнберг ще съжалява дълго за този мач (видео)

29-ият кръг в Бундеслигата започна с равенство между два от отборите в долната половина на таблицата - Нюрнберг и Шалке 04. Двубоят на "Макс-Морлок-Щадион" премина при сериозно надмощие на домакините, но те изпуснаха победата - 1:1.

Юя Кубо даде преднина на Нюрнберг в 82-ата минута, но само три минути по-късно Матия Настасич отбеляза така ценния изравнителен гол за гостите. През първото полувреме Хано Бернес пропусна дузпа, а реферът Роберт Кампка несправедливо отмени негово попадение.Мачът тази вечер потвърди възхода в представянето на "франките", започнал с победата над Аугсбург (3:0) и продължил с равенството на терена на прекия конкурент Щутгарт (1:1) в предишните два кръга. Ако днес бяха спечелили, футболистите на старши треньора Борис Шомерс щяха да се доближат само на точка от "швабите".

Шалке за пореден път разочарова и още не може да е спокоен за оставането си в елита. "Кралскосините" са на 14-о място в класирането, но с мач повече от Аугсбург и Щутгарт, които са непосредствено след тях в подреждането.

Още в началните минути Нюрнберг беше отборът, който се стремеше да атакува и да търси попадение. В една ситуация капитанът на Шалке Бенжамен Стамбули едва не си отбеляза автогол, но опасността бе предотвратена.

В края на полувремето пред вратата на гостите стана горещо. Лошо върната топка към стража Александер Нюбел позволи на Беренс да го пресира и след щастлив рикошет да открие резултата. Реферът Кампка вдигна високо ръка и отмени гола за опасна игра срещу Нюбел, но повторенията показаха, че такава нямаше.
В добавеното време на първата част Нюбел повали откъсналия се Матеус Перейра и домакините получиха дузпа. Зад топката застана Беренс, но вратарят на Шалке спаси удара му.

След почивката “кралскосините” доминираха за около четвърт час, но после отново отстъпиха инициативата. Така се стигна до 82-ата минута, когато резервата Кубо бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава отбеляза първия си гол през сезона.
“Франките” вече виждаха победата, но груба грешка в защитата им доведе до изравнително попадение. В прегръдките на съотборниците си се оказа Настасич. Сърбинът също беше точен за пръв път през кампанията.

До края и гол на Шалке беше отменен, но правилно. В следващия кръг тимът от Гелзенкирхен ще приеме Хофенхайм, а на Нюрнберг предстои тежко гостуване на Байер (Леверкузен).